Hamile Yogası


Hamilelik bir kadın için çok kutsal ve özel bir dönemdir. Kadının karnındaki bebeği ile birlikte, aynı beden ritmini paylaştığı, bir bütün olduğu ve böylesine bir durumu başka hiç bir zaman yaşayamadığı bir dönemdir.
Hamilelik bir kadın için çok kutsal ve özel bir dönemdir. Kadının karnındaki bebeği ile birlikte, aynı beden ritmini paylaştığı, bir bütün olduğu ve böylesine bir durumu başka hiç bir zaman yaşayamadığı bir dönemdir. Bununla birlikte gebeliğin getirdiği bir takım zorluklar da vardır:
  • Hızla değişen beden yapısı,
  • Hormonal ve fizyolojik değişimler,
  • Duygusal iniş çıkışlar,
  • Hamilelik süreciyle, doğumla ve bebeğin sağlığıyla ilgili durumlar kadınlar için hem stresli hem de zorlayıcı olabilir.
Hamilelik yogasının 5 önemli amacı vardır.
 
Bunlar;
 
1. Anne adayının hamilelik boyunca yaşadığı fiziksel, duygusal ve fizyolojik sıkıntıları en aza indirgemek ve anne adayının daha rahat ve huzurlu bir hamilelik geçirmesini sağlamak.
 
2. Hamilelik boyunca bebeğin de anne karnında rahat edebilmesini ve daha keyifli ve huzurlu olmasını sağlamak.
 
3. Anne ile bebek arasında bağı güçlendirmek ve böylelikle annenin bebeğe hazırlanma sürecine destek olmak; ve bebeğin güvende olduğunu hissetmesini sağlamak.
 
4. Anneyi doğum süreci ile ilgili bilgilendirmek; doğumun başlamasıyla birlikte oluşan kasılmalarla baş etme tekniklerini öğreterek, anne adayının bu süreci hem psikolojik hem de fiziksel olarak daha sakin ve daha güçlü bir şekilde yönetmesine destek olmak.
 
5. Annenin lohusalık döneminde yaşayacağı duygusal ve fiziksel sıkıntılarla baş etme becerisini geliştirmek ve daha hızlı bir toparlanma süreci geçirmesini sağlamak.
 
Kibele Akademi’de hamile yogası derslerinde öncelikli odak anne ve bebek sağlığıdır. Anne ne kadar iyi hissederse, bebek de o kadar iyi hisseder ve Kibele Akademi olarak hedefimiz, anne adaylarının yoga aracılığıyla keyifli ve güzel bir gebelik geçirmesidir. 
 
Her türlü sorunuz için İLETİŞİME geçebilirsiniz.
 
Ders programımızla ilgili detaylı bilgiye DERS PROGRAMI sayfamızdan ulaşabilirsiniz.