Kibele Akademi


YOGA BEDENİN ÖTESİNDE! Kibele'de öz şefkatli yaklaşım temeldir. Çalışmalarımızın ilk ve en önemli amacı bireyin duygusal dayanıklılığını geliştirmek ve hayatın içinde güçlü ve kendisini var edebilen bir yapıda devam edebilmesini sağlamaktır.

Kibele Akademi,

Kibele'de özşefkatli yaklaşım temeldir. Burada yapılan her dersin, her eğitimin, her atölyenin en temel amacı bireydeki özşefkat duygusunu artırmaktır. Bunu yapabilmek için ilk önce bedenimiz üzerinde çalışırız çünkü insanın en zor barıştığı yerdir bedeni. Her konuda olduğu gibi, kendi bedenimize de acımasız davranırız. Ya beğenmeyiz, ya aşırı değerli hale getirir ve bedende takılı kalırız ya da onunla iç temas kurmaz ve onu hiç hissetmeyiz. Özşefkatin önündeki en büyük engellerden birisi kişinin kendi bedeniyle kurduğu ilişkidir. 

Biz de bu bakış açısıyla yola çıkarak, sahip olduğumuz bedenimizi daha çok sevebilmek ona hakettiği değeri verebilmek için Yoga ve Somatik Hareket Yöntemleri üzerinde duruyoruz. Somatik hareketin bedenimizle olan temasımızda yarattığı dönüşüm, bedeni aşarak daha üst bir varoluş içine geçmemizi kolaylaştırıyor.

Bu yüzden diyoruz ki YOGA BEDENİN ÖTESİNDE!

Çünkü, bedenin ötesine geçmek için, önce bedeni aşmak gerekir...

Merkezimiz yoga sevenler; yogayı meslek edinmek; yogada kendini geliştirmek ve derinleştirmek, kendi sınırlarını keşfedip, sınırlarını ve potansiyelini artırmak, yaşam yolunu bulmak, huzurlu ve mutlu olmak isteyenler için kurulmuş bir merkezdir. Burada yapılan her çalışma, özünde şefkat doludur ve bütünün iyiliğine hizmet eder.